Восседала дЕвица, а лицо из кремня. Было это давнее, древнее явление. Сердце все же изредко - вЕсело и свЕтло. Тьма держала девицу, в клетке беспросветно. Королевство снежное, царство льда и масок. Не щадила девица для творений красок. То настроит слуг своих, топнет вдруг ногою; то своими слЕзами всех обеспокоит.
Трудно было выполнить все ее мечтания. Сколько не старался кто - тщетны "чертыхания". Всем она была для всех, ею любовались; если трон, кто отнимал - резко пресекалось. Ведь слова ее закон, свет - ее желанья. Остальных все мысли - звон; пусты притязания. Но таки пришла пора, "выпала монета". Прокричала детвора: "Нет ведь в снеге света!". Так крича, и разнося, эту новость стая(птиц): "Королева красоты - от любви ведь тает!".
А любовь была простой, суть вся в басне этой. Весь Дворец, как ларь пустой, когда сердца нет.
Сокольников Олег,
Украина
Если будем извлекать драгоценное даже из ничтожного - станем, как Его уста... сайт автора:личная страница
Прочитано 3872 раза. Голосов 0. Средняя оценка: 0
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Публицистика : Християнські Побутові Колискові - Воскобойников Ігор Григорович Протягом тривалого часу мене цікавили саме християнські колискові, причому, побутові, тобто ті, яких співають рідні саме у побуті біля самої колиски.
Й ось десь із місяць тому Господь дав мені самому низку колискових, частину з яких сьогодні наводжу.
З того часу я більш системно зацікавився цим питанням й, до мого здивування і навіть із прикрістю, виявив майже повну порожнечу у цьому напрямі. І це у нас, на співучій Україні!
Ще раз підкреслю, мова йде не про літературні колискові, які є у класиків, хоча й у дуже невеликій кількості, й пару яких можна зустріти навіть на нашому сайті: у Светлани Касянчик та у Зоряни Живки.
… Звернувся інтернетом до бібліотекарів системи дитячих бібліотек України й із вдячністю ознайомився із ще якоюсь дещицею колискових. Причому, із прикрістю відзначаю, що наші християнські поети й тут «пасуть задніх», віддавши повністю цей надважливий напрямок духовного виховання на перекручування лукавому.
Отже, намагаючись не скотитися до примітивізму, намагався зробити колискові різного рівня складності від максимально простих й гнучких, щоб мама, тато або інший родич міг сам творити їх та прилаштовувати до індивідуальних потреб, так би мовити, не зазираючи до писаного тексту.
Заздалегідь ДУЖЕ вдячний усім, хто випробує їх у практичних умовах і повідомить свою думку.
Ще більш вдячним буду за продовження розвитку цього напрямку і повідомлення мені про набутки як українською, так й основними романо-германськими та слов'янськими мовами.